JAGODA JPS
96-100 Skierniewice
Pamiętna 15c

tel: 0 501 78 2345
tel/fax: 46 8310196
jagoda@jagoda.com.plPodcinacz do porzeczek - FORMER

Podcinacz krzewów porzeczek FORMER jest przeznaczony do podcinania (formowania) rzędów krzewów nadając im kształt litery V. Zapobiega to przyrastaniu końców pędów i ułatwia kombajnowy zbiór owoców. Podcięcie krzewów sprzyja też zwiększeniu plonów, szczególnie w drugim roku po podcięciu. Zastosowanie podcinacza znacznie upraszcza najbardziej pracochłonny etap produkcji jakim jest cięcie krzewów. Wycinanie zbędnych pędów ze środka krzewu należy przeprowadzić ręcznie.

Rząd porzeczek przed i po podcięciu

Podcinacz mocowany jest z przodu ciągnika rolniczego i napędzany olejem z hydrauliki wewnętrznej ciągnika. Podnoszenie zespołu tnącego do położenia transportowego odbywa się za pomocą siłownika hydraulicznego. Obcięte gałęzie należy usunąć z plantacji lub rozdrobnić za pomocą rozdrabniacza.

Podcinacz produkowany jest w dwóch wersjach:

  • wyposażony w napędzany hydraulicznie wygarniacz obciętych gałęzi
  • bez wygarniacza

Sposób mocowania podcinacza do ciągnika (z uwagi na brak ogólnie przyjętych standardów) należy każdorazowo uzgodnić przy zamówieniu urządzenia. Podcinacz wyposażony jest w wymienny element (wspornik) wykonywany dla konkretnego modelu ciągnika. Przy zamawianiu podcinacza wskazane jest dostarczyć 2-3 zdjęcia przodu ciągnika przewidzianego do współpracy z urządzeniem. Do większości ciągników spotykanych na naszym rynku mamy opracowane odpowiednie wsporniki, jednak czasami ten sam ciągnik ma różne wykonania i dobrze jest uaktualnić tę informacje. Podobnie należy podać wydatek pompy hydraulicznej ciągnika. W przypadku wydatku większego niż 30 l/min należy zmienić silniki napędowe podcinacza, lub zastosować regulator przepływu oleju.

Układ hydrauliki podcinacza łączony jest w taki sposób, że do normalnej pracy (podnoszenie i opuszczanie ramienia, napęd listwy tnącej i wygarniacza) wymagana jest tyko jedna para wyjść z hydrauliki ciągnika.

DANE TECHNICZNE:
Długość: 800 mm
Szerokość robocza: 1800 mm
Szerokość transportowa: 1250 mm
Wysokość robocza: 1150 mm
Wysokość transportowa: 1700 mm
Masa: ok 110 kg
Prędkość robocza: 1,0-3,0 km/h
Prędkość transportowa: do 20 km/h
Wydajność pracy: 0,2-0,5 ha/h
Zapotrzebowanie oleju: 18-25 l/min

Warto zaznaczyć, że układ zawieszenia podcinacza, czyli wspornik i słupek z siłownikiem hydraulicznym jest elementem wspólnym z produkowaną przez naszą firmę belką herbicydową. Umożliwia to zmniejszenie kosztów przy zakupie tych dwóch urządzeń.Informacje zawarte na stronie internetowej mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej. Producent zastrzega sobie prawo modyfikacji wyrobu w każdej chwili w celu dostosowania wyrobu do przepisów prawnych, norm, dyrektyw oraz z przyczyn konstrukcyjnych, handlowych, estetycznych itp.