JAGODA JPS
96-100 Skierniewice
Pamiętna 15c

tel: 0 501 78 2345
tel/fax: 46 8310196
jagoda@jagoda.com.plKombajn do zbioru aronii - ARONIC

Kombajn JAREK 5 produkowany jest w wersji do zbioru aronii pod nazwą ARONIC. Wyposażony jest wówczas w jeden otrząsacz o zwiększonej energii drgań i zmienione prowadnice krzewów. Pozwala to na efektywny zbiór aronii na odpowiednio prowadzonych plantacjach.

Ze względu na większy plon aronii stosunku do porzeczek, wydajność zbioru aronii jest mniejsza i praktycznie wynosi ok. 0,08-0,2 ha/h. Na wydajność zbioru duży wpływ ma organizacja i rozładunek zebranych owoców. Należy zaznaczyć, że ze względu na większy plon plantacji aroniowych w stosunku do plantacji porzeczek, zbiór aronii trwa dłużej, a dokładność zbioru zależy głównie od wielkości krzewów i sposobu prowadzenia plantacji. Należy nie dopuszczać do zbyt silnego rozrostu krzewów. Optymalna wielkość krzewu to 1,0 – 1,8m. Dokładność zbioru w optymalnych warunkach dochodzi do 98%, a ilość zanieczyszczeń i uszkodzonych owoców nie przekracza 1%.

Wykonanie, możliwe sposoby odbioru owoców i sterowania kombajnu są takie same jak w przypadku standartowego kombajnu JAREK 5.Szczegółowe informacje zawarte są w opisie kombajnu JAREK 5.

Krzewy młodej plantacji przed zbiorem i po zbiorze:

W przypadku dużych plantacji aronii, oraz mając również na uwadze dużą wydajność tych plantacji, warto rozważyć wyposażenie kombajnu ARONIC w przyczepiany wózek na 3 skrzyniopalety. Kombajn wyposażony jest wówczas w dodatkowy przenośnik taśmowy podający owoce do skrzyniopalety. Zestawianie pełnych skrzyniopalet odbywa się samoczynnie na końcu rzędu. Umożliwia to uzyskanie wydajności zbioru do 4 t owoców na godzinę.DANE TECHNICZNE:
(dotyczy wersji podstawowej, zbiór do skrzynek)
Długość transportowa: 4800 mm
Długość robocza: 5800 mm
Szerokość: 2250 mm
Wysokość: 1960 mm
Masa: ok. 1500 kg
Prędkość robocza: 0,4 - 1,5 km/h
Wydajność zbioru: 0,08 - 0,2 ha/h
Dokładność zbioru: powyżej 95%
Obsługa kombajnu: traktorzysta + jedna osoba

Informacje zawarte na stronie internetowej mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej. Producent zastrzega sobie prawo modyfikacji wyrobu w każdej chwili w celu dostosowania wyrobu do przepisów prawnych, norm, dyrektyw oraz z przyczyn konstrukcyjnych, handlowych, estetycznych itp.