Belka Herbicydowa Sadownicza TELMA

Belka herbicydowa sadownicza TELMA

TELMA Jest przeznaczona do zwalczania chwastów pod koronami drzew w sadach. Belkę można również wykorzystywać do oprysku pod krzewami na plantacjach krzewów jagodowych. 

  • Belka herbicydowa sadownicza zawieszana  TELMA jest z przodu ciągnika rolniczego i zasilana z dowolnego opryskiwacza przewodem podłączonym do zaworu sterującego. Przewody hydrauliczne układu podnoszenia i rozsuwania podłączone są do szybkozłączy hydrauliki ciągnika. Układ hydrauliczny pozwala na łatwe unoszenie belki w położenie transportowe, np. na uwrociach, bez wysiadania z kabiny ciągnika.

  • Część robocza belki TELMA zawieszona jest wahliwie w stosunku do części nośnej. Obrotowe koło, napotykając opór pnia, uchyla część roboczą co umożliwia wykonywanie oprysku przy pniu drzewa oraz zabezpiecza belkę przed uszkodzeniem.

  • Trzy wysokiej jakości rozpylacze (symetryczne i asymetryczny) zamontowane są pod osłoną z blachy nierdzewnej. Z przodu i z tyłu osłona przedłużona jest elastycznym, przeźroczystym fartuchem do samej ziemi zapobiegającemu znoszeniu oprysku w dni wietrzne. Po zdjęciu przedniej części osłony, możliwe jest znaczne zwiększenie szerokości oprysku. 

Konstrukcja belki jest chroniona prawem autorskim jako Wzór Użytkowy.

Specyfikacja techniczna

Sposób mocowania Wspornik do danego typu ciągnika
Długość 760 mm
Szerokość robocza min 2 x 2 500 mm (5 000 mm)
Szerokość robocza max 2 x 1 400 mm (2 800 mm)
Wysuwanie / podnoszenie / pochylanie części roboczej hydrauliczne
Wysokość robocza max 1 077 mm
Szerokość oprysku 1 080 mm (2 300 po zdjęciu osłon zewnętrznych)
Ciśnienie oprysku 2-4 bar
Podnoszenie części roboczej hydrauliczne
Zakres podnoszenia/opuszczania części roboczej 200 mm
Masa 135 kg
Prędkość robocza do 10 km/ha
Wydajność pracy 1 – 2 ha/h