Belka Herbicydowa TEKLA

TEKLA – belka herbicydowa naszej produkcji jest przeznaczona do zwalczania chwastów pod krzewami na plantacjach krzewów jagodowych: porzeczek, agrestu, aronii. Może być wykorzystywana również w innych uprawach sadowniczych.

  • Belka herbicydowa TEKLA zawieszana jest z przodu ciągnika rolniczego i zasilana z dowolnego opryskiwacza przewodem podłączonym do zaworu sterującego. Przewód hydrauliczny okładu podnoszenia podłączony jest do szybkozłączy hydrauliki ciągnika. Układ hydrauliczny pozwala na łatwe unoszenie belki w położenie transportowe, np. na uwrociach, bez wysiadania z kabiny ciągnika.
  • Dwa rozpylacze (symetryczny i asymetryczny) zamontowane są pod odpowiednio ukształtowaną osłoną z blachy nierdzewnej. Rozpylacz symetryczny wyposażony jest w zawór odcinający. Z przodu i z tyłu osłona przedłużona jest elastycznym fartuchem do samej ziemi. Część robocza belki zawieszona jest wahliwie w stosunku do części nośnej i dociskana jest do podstawy krzewu sprężyną. Druga sprężyna odciąża cały zespół roboczy. Tylna ścianka osłony jest przeźroczysta, co umożliwia wizualną kontrolę pracy rozpylaczy.
  • TEKLA zawieszona jest z przodu ciągnika z wykorzystaniem elementu nośnego stosowanego w produkowanym przez naszą firmę podcinaczu porzeczek FORMER. Dla klientów, którzy mają już to urządzenie oznacza znaczne zmniejszenie kosztu zakupu belki herbicydowej, gdyż wystarczy kupić tylko jej część roboczą. System wymiennych wsporników umożliwia zamontowanie urządzenia praktycznie do każdego ciągnika.

Dostępne są wersje belki herbicydowej:

  • TEKLA – wersja podstawowa prawa lub lewa,
    regulowana szerokość pracy w zakresie 1,6 – 2,0 m.
  • TEKLA 2 – wersja dwustronna, standardowa,
    regulowana szerokość pracy w zakresie 3,2 – 4,0 m.
  • TEKLA 2W – wersja dwustronna, wąska, regulowana szerokość pracy w zakresie 2,8 – 3,44 m.

 

Specyfikacja techniczna

 TEKLATEKLA 2TEKLA 2-W
Długość (bez wspornika)1 050 mm
Szerokość robocza min.1 600 mm2 x 1 600 mm2 x 1 400 mm
Szerokość robocza max.2 000 mm2 x 2 000 mm2 x 1 720 mm
Wysuwanie części roboczejhydrauliczne / mechaniczne
Wysokość robocza1 150 mm
Szerokość oprysku1 140 mm
Ciśnienie oprysku2 – 4 bar
Podnoszenie części roboczejhydrauliczne
Masa75 kg125 kg120 kg
Prędkość roboczado 10 km/h
Wydajność pracy0,5 – 1,0 ha/h1,0 – 2,0 ha/h
Mocowanie do ciągnika:wspornik do danego typu ciągnika ze wspólnym słupkiem do podcinacza