Formularz kontaktowy

  Masz pytania? Napisz do nas.

  Kombajn do zbioru aronii ARONIC

  Kombajn do aronii JAREK 5 produkowany jest w wersji do zbioru aronii pod nazwą ARONIC. Wyposażony jest w jeden otrząsacz o zwiększonej energii drgań i zmienione prowadnice krzewów. Ze względu na większy plon aronii w stosunku do porzeczek, wydajność zbioru aronii jest mniejsza i wynosi 0,08 – 0,2 ha/h. Zbiór aronii trwa dłużej a dokładność zbioru zależy głównie od wielkości krzewów i prowadzenia plantacji. Nie należy dopuszczać do zbyt silnego rozrostu krzewów, optymalna wysokość krzewu to 1,0 – 1,8 m. Dokładność zbioru dochodzi do 98%, a ilość zanieczyszczeń i uszkodzonych owoców nie przekracza 1%.

  • Kombajn do aronii cechuje wysoka jakość wykonania oraz prosta budowa modułowa. Umożliwia to kompletację maszyny według potrzeb klienta oraz zmianę konfiguracji w późniejszym okresie. Do napędu należy stosować ciągnik sadowniczy z niskimi prędkościami roboczymi. Napęd zespołów roboczych jest w pełni hydrauliczny. WOM ciągnika przez przekładnię napędza pompę hydrauliczną kombajnu.
  • Możliwe konfiguracje, sposoby odbioru owoców i sterowania są takie same jak w przypadku standardowego kombajnu JAREK 5.

  Możliwe konfiguracje osi jezdnej kombajnu

  Możliwe sposoby odbioru zebranych owoców

  Konfiguracje, sposób odbioru owoców, osprzęt, wyposażenie dodatkowe

   

  Specyfikacja techniczna

  Sposób mocowaniaZaczep do belki polowej ciągnika. Kategoria 2
  Moc ciągnikaMin. 22/30 kW/KM
  Prędkość robocza0,6-1,5 km/h
  Wydajność0,08-0,2 ha/h
  Szerokość2 400 mm
  Długość6 100 mm
  Wysokość2 500 mm (bez daszku = 2 000 mm)
  Masa1 850 kg
  ObsługaTraktorzysta + jedna osoba