Automatyczny Pielnik Boczny LUCY

NOWOŚĆ!!  Automatyczny pielnik boczny zasilany hydraulicznie LUCY – gwarancja mniejszych kosztów utrzymania plantacji z zachowaniem troski o środowisko naturalne!

LUCY – innowacyjny, zasilany hydraulicznie automatyczny pielnik boczny przeznaczony jest do skutecznego zwalczania chwastów w sadach drzew owocowych oraz plantacjach krzewów jagodowych.  Z powodzeniem może być stosowany dla takich drzew i krzewów owocowych jak: jabłonie, grusze, śliwy, wiśnie, czereśnie, drzewa ozdobne, winogrona, krzewy aronii, borówki, maliny, porzeczki, dzikiej róży i wielu innych.

  • Nowatorskie rozwiązanie do zwalczania chwastów między rzędami i między roślinami: hydraulicznie regulowana szerokość umożliwia stosowanie automatycznego pielnika bocznego LUCY w uprawach o różnych szerokościach rzędów. W zależności od warunków plantacji, wielkości chwastów lub twardości gleby, w urządzeniu można stosować głowice pielące wyposażone w ,,pazury’’ lub „sztylety’’.
  • Najwyższa precyzja pielenia: wirujące głowice robocze zwalczają chwasty w pasie pola między drzewami. Natrafiając na pień automatycznie odsuwają się od niego, a po ,,objechaniu’’ przeszkody wracają do wcześniejszego ustawienia. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć wszelkiego ryzyka uszkodzenia roślin.
  • Wysoka wydajność i bezpieczna praca bez operatora urządzenia: automatyczny pielnik boczny LUCY jest zasilany hydraulicznie i sterowany za pomocą elektrycznej konsoli znajdującej się w kabinie ciągnika.
  • Możliwość całkowitego wyeliminowania zabiegów herbicydowych: automatyczny pielnik boczny LUCY pozwala znacznie zmniejszyć lub nawet zrezygnować ze stosowanie herbicydów w produkcji sadowniczej zapewniając najwyższą skuteczność zwalczania chwastów.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszym pielnikiem automatycznym zasilanym hydraulicznie ZANA oraz z naszym pielnikiem hydraulicznym ZUZA3.

Specyfikacja Techniczna:

Sposób mocowania

trzypunktowy układ zawieszenia- przód ciągnika lub specjalny wspornik (w zależności od modelu traktora)

Napęd

z hydrauliki ciągnika

Zapotrzebowanie oleju

30 l/min

Średnica głowicy pielącej

300 mm

Ilość osób do obsługi

operator ciągnika

Prędkość robocza

Ok. 3 km/h

Prędkość transportowa

20 km/h

Szerokość robocza max

1700 mm (od osi ciągnika)

Szerokość robocza min

1100 mm (od osi ciągnika)

Szerokość transportowa

2 200 mm

Długość

1 176 mm

Wysokość

1 157 mm

Masa

180    kg

 Dane wysyłkowe:

Długość

1 176 mm

Szerokość

2 226 mm

Wysokość

1 157 mm

Wersje głowic roboczych:

Głowica standard z pazurami średnica 300 mm

Spring head

 

Głowica ze sztyletami średnica 300 mm

head knife